БЛОГ

Вино арт

Е-пошта Печати PDF

    Image folder specified does not exist!
  •  

За вашите најсакани

Е-пошта Печати PDF

Посебна понуда за вашите сакани и блиски. Подарете уникатни, рачно изработени подароци, но не заборавајте да подарите и многу, многу љубов!


Празниците се ближат!

Е-пошта Печати PDF

Празниците ни се се поблиску и со себе носат посебна магија.Разубавете ги Вашите домови со рачно изработените украси и подароци на Македонски Сувенири.Ве очекуваме во Рамстор Мол, како и на Новогодишниот Базар во Сити Мол. Ви посакуваме убав ден и многу насмевки!     Новогодишен Базар во Сити Мол!

Е-пошта Печати PDF

Македонски Сувенири на Новогодишен Базар во Сити Мол, Ви нудиме новогодишен асортиман на рачно изработени производи како и рачно изработени сувенири.Секој ден до 20ти декември, од 12h до 22h, повелете посетете не !
Македонско грне

Е-пошта Печати PDF


Македонските керамички садови се одлика на нашата долга историја и култура, исцртани со традиционални мотиви од различни краишта, тие ќе внесат топлина во сечиј дом.Запомнете, малите детали ја создаваат целината, со мали детали претворете ја куќата во убав дом.Ве очекуваме во Т.Ц. Рамстор на нашиот штанд и Ви посакуваме убав викенд!

Се ближи најубавиот период од годината...

Е-пошта Печати PDF

Се ближи најубавиот дел од годината, исполнет со празници и многу,многу време за најблиските.Разубавете го овој период уште повеќе подарувајќи посебни и уникатни подароци.Наскоро ќе можете да ги најдете на нашиот штанд во Т.Ц.Рамстор, Ви посакуваме пријатно попладне!

Традиционални македонски везови

Е-пошта Печати PDF


Вреќички со традиционални македонски везови, полнети со планински чај. Мал, но значаен подарок, како и детал во Вашиот дом.Ви посакуваме убав ден и Ве очекуваме на нашиот штанд во Т.Ц. Рамстор

 

Колку капки во виното, толку среќа, здравје и успех во животот

Е-пошта Печати PDF

Шишиња полнети со црвено македонско вино, исцртани со традиционални македонски мотиви,совршен подарок за било која прилика.Велат, колку капки во виното, толку среќа, здравје и успех во животот.Напијте се чаша вино и имајте убава вечер :)

Традиција во мало

Е-пошта Печати PDF

 Рачно изработени керамички магнети, секој од нив исцртан со посебно внимание и љубов.Мал детал за Вашиот дом или подарок за Вашите пријатели.Ве очекуваме на нашиот штанд во Т.Ц. Рамстор, имајте пријатно попладне :)

Подарете среќа!

Е-пошта Печати PDF

Одберете со љубов и подарете среќа! Нека секој Ваш подарок биде проткаен со дел од македонската традиција, Ви посакуваме убав ден и Ве очекуваме во Т.Ц. Рамстор. Повелете!

 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

2010 © ГАЛЕРИЈА МАРКОВСКИ. Сите права се заштитени. Развиено од PROCESS IN & INDESIGN. Хостирано од INHOST.

Вие сте тука: БЛОГ